Prva stran :: Novice :: Leto 2012
22. december, 2013
Uspešni nastopi mladih biatloncev na Alpskem pokalu

Obertilliach, 21. december 2013 - Iz Obertilliacha v Avstriji so se mladi slovenski biatlonci vrnili z obilno bero uvrstitev na zmagovalne stopničke. Na drugem prizorišču alpskega pokala v biatlonu za sezono 2013/14 so osvojili dve prvi in dve tretji mesti na šprinterski preizkušnji ter drugo in tretje mesto v zasledovanju.

Pri mlajših mladinkah se je najbolje odrezala Urška Poje, ki je zmagala na šprintu (0,1) in osvojila 2. mesto (0,3,1,2) na zasledovalni tekmi. S 3. in 4. mestom na šprintu (1,2) in zasledovanju (1,2,1,2) jo je dopolnila Polona Klemenčič. Nina Zadravec se je uvrstila na 6. (1,2) in 12. mesto (2,1,3,2).
V teku na šprintu nisem imela najboljšega občutka, toda ure so pokazale, da sem bila kar hitra. Streljanje se mi popravlja in sem z rezultatoma lahko zelo zadovoljna. Morda bi lahko odtekla še za odtenek hitreje. Zahvalila bi se tudi servisu za res izvrstne smuči, je povedala Urška Poje.

V kategoriji starejših mladink je najvišjo uvrstitev dosegla Tina Mlakar, ki je zasedla 9. (1,0) in 23. mesto (1,1,0,5) v šprinterski oziroma zasledovalni preizkušnji. 17. (1,2) in 27. mesto (0,3,2,2) si je priborila Neva Pančur, Anthea Grum pa je bila 26. (2,3) in 25. (2,1,1,3).

Med mlajšimi mladinci je šprinterska preizkušnja (1,1,2,4) pripadla Nacetu Žnidaršiču, vendar zmage žal ni uspel obraniti v zasledovanju, kjer je zasedel 15. mesto (1,1,2,4). Sledili so mu Luka Plahuta s 3. (0,0) in 4. mestom (1,2,1,1), Rok Kenda s 17. mestom (1,2) v šprintu in Luka Naglič z uvrstitvama na 21. (3,3) in 23. mesto (4,3,1,3) v šprintu in zasledovanju.
Končno sta se mi na šprintu poklopila tako streljanje kot tudi tek. Po nastopu prejšnji teden nisem imel pretirano dobrega občutka za streljanje, sedaj pa se mi je spet povrnil in bom lahko tekmoval bolj samozavestno. Zadovoljen sem tudi s tekom, ki je prav tako na višjem nivoju kot pretekli teden. Končno so se mi uresničile tudi želje za prve stopničke na tekmi alpskega pokala, je po zmagi v šprintu komentiral svoj nastop Nace Žnidaršič.

Najboljši slovenski predstavnik v kategoriji starejših mladincev je bil Žan Petrinčič, ki je bil 4. (0,0) v šprintu in 29. (3,1,0,2) v zasledovanju. Za njim so se zvrstili Jure Ožbolt na 13. (1,0) in 31. mesto (1,2,1,2), Mitja Drinovec na 14. (3,1) in 39. mesto (4,3,1,3) ter Primož Vampelj, ki je bil 37. (0,3) in 21. (2,1,0,1).

Miha Dovžan se je z 8. mestom (1,2) v šprintu in 3. mestom (1,0,1,0) na zasledovalni tekmi najbolje znašel v konkurenci mlajših članov. Primož Pančur je osvojil 24. (1,3) in 30. mesto (1,2,1,3), Vid Zabret 28. (2,3) in 32. (1,1,2,2) mesto, Miran Majer pa je dosegel 35. (1,2) in 37. (1,4,0,3) uvrstitev.

Naslednje tekme alpskega pokala bodo potekale 11. in 12. januarja v nemškem Schwarzwaldu.